Bilgi tabanı

Hasta Desteği

Her hastaya ayrı olarak görevlendirilen Hasta Desteği Yöneticisi, ONCOMPASS™ Full veya Select gerçekleştirildikten sonra hedeflenen tedaviye erişmenize yardımcı olur. Hasta Desteği, klinik çalışma merkezleriyle mevcut ilişkileri kullanarak, sizin ve tedavinizi uygulayan doktor tarafından seçilen uygun bir klinik çalışmaya katılma sürecinizi kolaylaştırır. Başarıyı taahhüt edemeyiz, ancak yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız.

ONCOMPASS™ HASTA DESTEĞİ SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?

Ulusal veya uluslararası düzeyde, başka bir onkoloji merkezinde standart bir tedavi olmayan hedeflenen tedaviyi görmek isteyen veya ilaçlara erişim için idari desteğe ihtiyacı olan ONCOMPASS™ hizmeti alan veya almayan hastalar, ONCOMPASS™ Hasta Desteği hizmetini tercih edebilir. Klinik çalışmaya katılım, daima hastanın ve ailenin kararıdır. Klinik çalışmalara yalnızca sınırlı sayıda hasta katılabilmekte olup, katılım kriterleri çok sıkıdır. Ulusal ve uluslararası olarak lokasyon alanlarına gereksiz seyahatlerden kaçınmak, uygun tedavinin alınmadığı zaman aralığını en aza indirmek ve çalışmaya katılma şansını en yüksek düzeye çıkarmak için, hastalar ek ücret ödeyerek Hasta Desteği hizmetimizi tercih edebilir.

ONCOMPASS™ HASTA DESTEĞİ HİZMETİ NELERİ KAPSAR?

Hasta ve tedaviyi uygulayan doktor adına, Baş Araştırmacı / ilgili çalışma(lar)ın koordinatörü ile iletişim tarafımızdan başlatılmaktadır.

Hastanın temsilcisi olarak, hastanın kişisel ve tıbbi öyküsü, ONCOMPASS™ Raporu ve çalışmaya katılım için özel olarak talep edilebilecek diğer belgeler dahil olmak üzere, İngilizce’ye tercüme edilmiş hasta bilgilerinin ilgili lokasyon alanında Baş Araştırmacıya sunulması bizim sorumluluğumuzdadır.

Genel olarak klinik çalışmalar ve ilgili özel çalışma(lar)ın ayrıntıları konusunda hastamızı ve/veya aileyi önceden bilgilendiririz. Çalışmanın risklerini, avantaj ve dezavatajlarını, kısıtlamalarını ve potansiyel olarak çalışma için cepten yapılması gereken harcamanın miktarını görüşürüz.

Potansiyel çalışma katılımını görüşmek, hastayı tüm katılım ve hariç tutulma kriterleri açısından yeniden değerlendirmek ve uygun görüldüğünde onay vermek üzere bir onkoloji merkezinde hasta/hastanın temsilcisi ve Baş Araştırmacı / çalışma koordinatörü arasında İlk Konsültasyonun düzenlenmesini kolaylaştırırız.

Daha fazla bilgi için lütfen tarafımızla irtibata geçiniz..

DUYURUN

Sosyalleşin. Kanser ile mücadelede başkalarına yardım edin.
ONCOMPASS Gmbh.   |   Privacy Policy