Bilgi tabanı

Nasil sonuçlar bekleyebilirim?

Sonuçlara uygun olarak onkoloji uzmanınız bir hedefe yönelik tedavi önerebilir.

Doktorun önceden önermiş olduğu bir ilacı Oncompass yardımıyla etkisizlik beklenmesi nedeniyle kullanmaktan kaçınması da söz konusu olabilir. Böylece etkisiz bir tedavi için sıkıntı çekmemiş olacaksınız.

Doktorunuz geleneksel tedaviler ya da klinik çalışma evresindeki ilaçları kullanan belli bir onkoloji merkezinde tedaviye devam etmenizi önerebilir.

Ya da başka bir onkoloji merkezinde (yurtiçi ya da yurtdışı) sizin tümörünüzün içerdiği gen mutasyonunu içeren tümörler için geliştirilmiş bir etkin maddeyi değerlendirmek üzere yürütülen bir klinik çalışmaya katılmanız önerilebilir.

Hiçbir gende mutasyon saptanmayabilir; bu durum testin gereksiz olduğunu göstermez çünkü belli gen mutasyonlarının olmaması diğer genleri etkileyen hedefe yönelik tedavilerin etkinliğini artırabilir. Oncompass zaman tasarrufu sağlarken birçok doku örneği alınması gerekliliğini ortadan kaldırır.

Gelecekte yeni bir gen keşfedildiğinde, önceden bilinen genler için yapılan testlerde negatif sonuç alınan tümörlere sahip hastaların yeni gen için yapılan teste pozitif yanıt verme şansları daha yüksektir.

Tümörde saptanan gen mutasyonu için kişisel bir güncel tedavi seçeneğini olmaması testi tamamen gereksiz kılmaz; gelecekte bir olasılık ortaya çıktığında bu bilgiye sahip olan hastalar kısa sürede bu yeni tedavi seçeneğine erişebilecektir.

DUYURUN

Sosyalleşin. Kanser ile mücadelede başkalarına yardım edin.
ONCOMPASS Gmbh.   |   Privacy Policy