Bilgi tabanı

Size ya da yakininiza nasil yardimci olabiliriz?

Dünyadaki mevcut tedavi seçenekleri için bir kapı açıyoruz: tüm hedefe yönelik tedaviler hakkındaki bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

KPS şirketinin moleküler bilgi hizmeti, kanser araştırmaları ve moleküler hedefli kişisel tedavi seçenekleri konusunda en son bilimsel sonuçların uluslararası bir özetini sunmaktadır.

Onkoloji merkezlerinin çoğu kliniklerinde mevcut olan terapötik seçenekleri sunar ve yalnızca mevcut terapötik seçenekleri arasında seçim yapabilmek için tanı testleri yapılmasını önerir. Bununla birlikte, onkoloji araştırmalarında son derece hızlı bir gelişme söz konusudur ve bu nedenle her yerde bulunamayan birkaç tedavi seçeneği de her zaman vardır. Tesadüfen bir kliniğe giderseniz burası sizin için en iyi tedaviyi alabileceğiniz yer olmayabilir.

KPS en üstün kamusal ya da özel onkoloji merkezleri ile bağlantılı olan bağımsız bir bilgi ve tanı merkezidir. Biz sizi bunlardan birine yönlendireceğiz ve daha sonra ortağımız olan onkoloji uzmanı sizin tanı testiniz için Oncompass şirketine istekte bulunacak. Patoloji laboratuvarı için alınan ve 30 yıl orada saklanacak olan tümör örneğinizi analiz edeceğiz, daha sonra tümörünüze karşı özel olarak tasarlanmış mevcut kişisel tedavi seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Daha sonra bulunduğunuz klinikte hedefe yönelik tedavi alabilirsiniz ya da bizim ortak onkoloji uzmanımız bu özel tedaviyi alabilmeniz için sizi onkoloji merkezleri ağımızdaki başka bir kliniğe yönlendirecektir.

Bu mevcut seçenekleri ve yerlerini öğrenmek için dünyayı gezmenize gerek olmadığı anlamına gelmektedir.

Bilinen 138 sürücü gen vardır, bunların mutasyonları insanda tümör oluşumunda önemli bir rol oynamaktadır. Sizde ve yakınlarınızda etkili olabilecek ilaç molekülü sayısı 260’ün üzerindedir. Kanser ile ilgili yürütülen yeni klinik çalışmaların %60’ı gen mutasyonu ve diğer biyolojik göstergelerle ilgilidir.

Klinik çalışma merkezleri hastalarında merkezlerinde bulunan ve ödemesi yapılan ilaçların hedefi olan ve merkezlerindeki klinik çalışmalarda hedeflenen biyolojik göstergelerin taramasını yapar. Bununla birlikte biyolojik göstergelerin (mutasyon) çoğu tümörlerin az bir kısmında ortaya çıkar (%5-10). Bu nedenle diğer merkezlerdeki hedefler test edilmediğinde hastanın hedefe yönelik klinik çalışmasına katılma şansı çok düşüktür. Sorun hastanın tümörü başka bir onkoloji merkezinde bulunan bir ilacın hedeflediği bir mutasyon içerdiğinde ortaya çıkar, fakat bu durum gen analiz edilmediğinden ve bu olasılıklar hakkında bilgi bile olmadığından asla bilinemeyecektir.

Çözüm KPS gibi bir moleküler onkoloji bilgi merkezine gitmektir; burada olası tüm hedefler test edilir ve daha sonra en uygun kişisel tedavi seçeneğinin bulunduğu yere gidilir.

DUYURUN

Sosyalleşin. Kanser ile mücadelede başkalarına yardım edin.
ONCOMPASS Gmbh.   |   Privacy Policy